Latvijas Universitātes atklāto reitinga sacensību II kārta ar Uzbekistānas sportistu piedalīšanos

16/10/2010

Latvijas Universitātes II kārtas atklātās reitinga sacensības šoreiz var uzskatīt par starptautiskām, jo piedalījās arī Uzbekistānas izlases galda tenisisti dzimuši: 1996.-1991. gadā.

Tā kā spēles notika pēc spēku samēriem un nenovērtējot Uzbekistānas sportistu meistarību, trijās grupās mūsējie pie uzvarām netika. It kā nо vienas puses, jo dabūja uzspēlēt ar stiprākiem un tas neietekmē mūsējo reitingu, bet tomēr daži bija atbraukuši ar mērķi tikt pie balvām. Šoreiz tas viņiem neizdevās un, protams, palika neapmierināti.

Tā objektīvi gandrīz visiem Uzbekistānas sportistiem bija jāspēlē divās pēdējās grupās.

Neskatoties uz Uzbekistānas sportistu panākumiem trijās grupās, to viņi nevarēja atkārtot pēdējā grupā, kur tikās visi spēcīgākie. Jau pusfinālā notika kuriozi, jo Artūrs Reinholds bija vadībā pret visstiprāko pārstāvi no Uzbekistānas Jevgēņiju Grudskiju pa setiem 2:1, kuru treneri nо sacensībām noņēma, jo esot pārāk vēls un visiem pārējiem jāiet gulēt. Otrs pusfināls jau bija beidzies, kur Oļegs Kartuzovs ar 3:1 pārspēja Uzbekistānas sportistu Grigoriju Dragu. Finālā dramatiskā spēlē ar 3:1 Oļegs Kartuzovs pārspēj savas augstskolas studentu Artūru Reinholdu. Spēle par trešo vietu nenotika.

Rīta grupā, reitings 251+ par uzvarētāju pirmo reizi kļuva rīdzinieks Sergejs Medvedevs, kurš trešo kārtu varēs spēlēt tikai jau nākošajās grupās, jo to paredz nolikums. Otrais palika LU I kursa students Aigars Mališevs, bet trešais Kristaps Čerņavskis.

Grupā 171.-250. trešo vietu izcīnīja Nikolajs Kuļbins no Rīgas.

Grupā 83.-170. arī tikai trešajā vietā Nikolajs Šikovs no Dobeles.