Latvijas 2012.gada individuālais čempionāts galda tenisā ir noslēdzies

04/03/2012

Beidzies ilgi gaidītais Latvijas 2012.gada individuālais čempionāts galda tenisā, kas 03.-04.martā noritēja Kuldīgā. Vīriešu vienspēlēs jau piekto reizi Latvijas čempiona titulu izpelnījās Matīss Burģis, kurš ieguva arī Jūlija Drabkina dāvāto ceļojošo kausu un naudas balvu. Sudraba medaļu vīriešu vienspēlēs šoreiz izcīnīja Rihards Mencis, bet bronzas medaļas vīriešu vienspēlēs tika Sandijam Vasiļjevam un Vladislavam Agurjanovam.

Sieviešu vienspēlēs Latvijas čempiones titulu izcīnīja Baiba Bogdasarova. Sudraba medaļu sieviešu vienspēlēs šoreiz ieguva Laura Krūmiņa. Pie bronzas medaļām sieviešu vienspēlēs šoreiz tika Insana Mahauri un Antra Vīnerte.

Par čempionēm sieviešu dubultspēlēs tāpat kā pagājušajā gadā kļuva Antra Vīnerte un Baiba Bogdasarova. Otro vietu visai negaidīti šoreiz izcīnīja Māra Upīte un Gunta Kuzmane, bet trešajā vietā ierindojās Olga Kartuzova un Insana Mahauri, kā arī Laura Krūmiņa un Daina Ročāne.

Par vīriešu dubultspēļu čempioniem arī tāpat kā pagājušajā gadā kļuva Matīss Burģis un Sandijs Vasiļjevs, kuri šoreiz finālā pārspēja Oļegu Kartuzovu un Artūru Rudņikovu. Trešo vietu vīriešu dubultspēlēs ieguva Vladislavs Agurjanovs un Māris Ķuda, kā arī Rihards Mencis un Reinis Burģis.

Jaukto dubultspēļu čempionu titulu pirmo reizi izcīnīja Artūrs Reinholds un Diana Rusinova. Otro vietu ieguva Rihards Mencis un Baiba Bogdasarova, bet trešajā vietā ierindojās Oļegs Kartuzovs un Olga Kartuzova, kā arī Māris Ķuda un Antra Vīnerte.

Vīriešu vienspēļu turnīrā noteikti jāpiemin Vladislava Agurjanova veiksmīgā spēle, kurš jau savā apakšgrupā uzvarēja ar pirmo numuru izlikto Artūru Rudņikovu. Pēc tam Vladislavs Agurjanovs izslēgšanas spēlēs kā pirmo pieveica pieredzējušo Juri Siliņu, un ceturtdaļfinālā ar rezultātu 4:3 (-4, 10, 6, -9, -9, 9, 8) Vladislavam Agurjanovam ļoti sīvā cīņā izdevās pieveikt arī 2011.gada sudraba medaļas ieguvēju Oļegu Kartuzovu. Tikai pusfinālā tikpat sīvā cīņā viņa uzvaru sēriju tomēr pāŗtrauca Rihards Mencis, kuram Vladislavs Agurjanovs piekāpās ar rezultātu 3:4.

Savukārt sieviešu vienspēļu turnīrā noteikti jāatzīmē Lauras Krūmiņas teicamā spēle, kura jau savas apakšgrupas spēlēs uzvarēja 2011.gada bronzas medaļas ieguvēju Dianu Rusinovu, kura bija izlikta apakšgrupā ar pirmo kārtas numuru. Pēc tam Laura izslēgšanas spēlēs kā pirmo pieveica Anželu Kurmeļovu, kura pēc neliela pārtraukuma ir atgriezusies lielajā sportā. Vēl pusfinālā, daudziem par pārsteigumu, Laurai Krūmiņai ar rezultātu 4:0 izdevās pieveikt arī 2011.gada Latvijas čempioni vienspēlēs Antru Vīnerti. Finālā ar rezultātu 0:4 Laura Krūmiņa piekāpās Baibai Bogdasarovai.

Vēl jāatzīmē Māra Ķudas panākums, viņam šogad pirmo reizi izdevās izcīnīt divas Latvijas čempionāta bronzas medaļas, vīriešu dubultspēlēs kopā ar Vladislavu Agurjanovu, un jauktajās dubultspēlēs ar Antru Vīnerti.

Vīriešu gandarījuma turnīrā uzvarēja, un 17.vietu izcīnīja Ingus Vanags, kurš izšķirošjā spēlē pieveica Jāni Svīķi.

Šī gada Latvijas čempionāts ir beidzies, bet Kuldīgā atkal virmo šo galda tenisa svētku neaprakstāmās emocijas, liels paldies visiem, kuri sagādāja mums šos svētkus!