Latvijas galda tenisistiem „izslīd” uzvara pār Slovēniju

01/05/2010

01.05.2010. Liepājas olimpiskajā centrā norisinājās JOOLA Eiropas Nāciju līgas 2009-2012, vīriešu trešās divīzijas grupas sacensības Latvija – Slovēnija.

Latvijas izlase uzsāka šīs sacensības veiksmīgi, mūsu komandas līderis Matīss Burģis (ITTF Reit.137) uzvarēja Maticu Slodeju (ITTF Reit.816) pārliecinoši ar 3:0 (11:4; 12:10; 11:6).

Otrajā spēlē mūsu Oļegs Kartuzovs (ITTF Reit.863), kuram tā bija pirmā reize šāda līmeņa sacensībās, zaudēja 0:3 (7:11; 5:11; 8:11) Janam Zibratam (ITTF Reit.415).

Trešajā spēlē šī gada Latvijas čempions Sandijs Vasiļjevs (ITTF Reit.410) pret Gregoru Zafostniku (ITTF Reit.373) cīnījās godam, šīs spēles ceturtajā setā Sandijs Vasiļjevs izvirzījās vadībā 8:7, un no uzvaras spēlē viņu šķīra tikai trīs punkti, bet tomēr zaudējums ceturtajā setā ar 8:11, kā arī piektajā setā, un visā spēlē 2:3 (11:4; 10:12; 11:9; 8:11; 3:11).

Ceturtajā spēlē Matīss Burģis parādīja visiem vairāk nekā simts klātesošajiem skatītājiem, ka Latvija var, pārliecinoši uzvarot Janu Zibratu ar 3:0 (11:4; 11:6; 11:8) ieguva mūsu izlasei otro punktu.

Līdz ar to rezultāts sacensībās tika izlīdzināts 2:2, un tika izspēlēta dubultspēle, kurā no mūsu komandas piedalījās Oļegs Kartuzovs un Reinis Burģis, Slovēniju šajā spēlē pārstāvēja Gregors Zafostniks un Matics Slodejs, par nožēlošanu pēc noteikumiem šajā spēlē nevarēja piedalīties mūsu komandas līderis Matīss Burģis. Šīs dubultspēles pirmajā setā spēle izskatījās ļoti cerīgi, rezultāts 10:8 mūsu dueta labā un tika iegūtas vairākas setbumbas, bet tomēr zaudējums pirmajā setā un pēc tam arī pārējos setos, rezultātā zaudējums visā spēlē 0:3 (12:14; 8;11; 8:11). Līdz ar to ļoti līdzīgā cīņā mūsu galda tenisistiem šoreiz izslīdēja uzvara pār Slovēniju, un ar rezultātu 2:3 šajās sacensībās tika piedzīvots zaudējums.

Nākošās JOOLA Eiropas Nāciju līgas 2009-2012, vīriešu trešās divīzijas grupas sacensības Latvija – Grieķija paredzētas Liepājas olimpiskajā centrā 2010. gada 28. augustā.