Pieaug Jēkabpils atklātā čempionāta popularitāte

22/01/2011

   Jau 40. reizi notika Jēkabpils atklātais čempionāts galda tenisā, kurš pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 55. Ne tikai šis rekords ir pierādījums pieaugošajai čempionāta popularitātei Latvijā, bet arī tas, ka tajā piedalījās augstas raudzes sportisti no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Rēzeknes, Preiļiem, Līvāniem, Madonas, Gulbenes, Mazsalacas, Baldones un Vecumniekiem. Viņu pulkam pievienojās un sparīgi cīnījās arī 14 tenisisti no Jēkabpils un novadiem. Iepriekšējā gada čempionam Jānim Cīrulim (Rīga) bija jāsamierinās ar 4. vietu, kas uzskatāmi liecina par spēcīgo konkurenci.

   Čempionāts no dalībniekiem prasīja ne tikai augstu meistarību, bet arī lielu izturību, jo spēles risinājās daudzu stundu garumā. Gandarījums, ka spēlētājiem piemita šīs īpašības un visi izturēja šo spēļu maratonu. Vīriešiem Jēkabpils 2011. gada čempiona goda nosaukumu pirmo reizi izcīnīja Nikolajs Keņins (Rīga). Sudraba medaļu savā īpašumā ieguva liepājnieks Māris Ķuda, bet bronzas godalgu – jēkabpilietis Uldis Dzirkalis, kurš čempiona godā pabija 2008. un 2009. gadā. Uldis jāpaslavē par daudzpusību, jo viņš ar panākumiem piedalās raketlona sacensībās, kurās vienlīdz labi pārvalda ne tikai galda tenisu, bet arī skvošu, tenisu un badmintonu. Apbrīnas vērts ir Ivans Dvorņikovs (Daugavpils novads), kurš 74. dzīves gadā vēl joprojām intensīvi spēlē galda tenisu, ,,izgriežot pogas” daudziem gados krietni jaunākiem spēlētājiem. Ja Latvija reitingā viņš ieņem 206.vietu no 534 dalībniekiem, tas vien ir ko vērts!

   Sieviešu konkurencē sīvā cīņā jau 6. reizi pilsētas čempiones titulu izcīnīja Valsts policijas koledžas policijas tiesību katedras docente, sporta pedagoģijas zinātņu doktore Aldona Homiča. Aldonas personīgais paraugs un panākumi stimulē arī koledžas kadetus nodarboties ar galda tenisu.

   Organizatori ir priecīgi, ka jubilejas čempionāts aizritējis meistarības un masveidības zīmē. Liels paldies maniem palīgiem Limanes kundzei, Dzintaram Asmim un Jurijam Glotovam, kuri darīja visu, lai čempionāts noritētu raiti. Nu visi ar nepacietību gaida Lieldienu turnīru 16. aprīlī, kurš arī sasniedzis cienījamu vecumu – 35. Lejiet sviedrus treniņos, lai baudītu uzvaras prieku sacensībās!

Māris Jaudzems

 
← atpakaļ

I n v e n t ā r s   p r o f i e m


             POSTPONED

 

___________________

VIDEO KANĀLI


___________________

ITTF DOKUMENTI

____________________