XI Baltijas valstu veterānu čempionāts galda tenisā ir noslēdzies

15/05/2011

No 14.-15.maijam Kuldīgas sporta centrā norisinājās XI Baltijas valstu veterānu čempionāts galda tenisā. Šajā sacensībās piedalījās 106 vīrieši un 21 sieviete. Uzreiz jāatzīmē, ka Kuldīgā pēdējā pusgadā jau ir notikušas vairākas augstas raudzes galda tenisa sacensības, kuras pulcināja daudz skatītājus. 2010. gada 21.decembrī šeit norisinājās Eiropas Nāciju Līgas, vīriešu standarta divīzijas, A grupas 8.riņķa vīriešu komandu spēle starp Latviju un Luksemburgu, bet 2011.gada 5.-6.martā Latvijas 2011.gada individuālais čempionāts galda tenisā. Arī šoreiz sacensību gaisotne Kuldīgas sporta centrā bija lieliska!

Šajos grandiozajos galda tenisa svētkos protams netrūka daudz sīvu cīņu, kad spēles rezultāts izšķīrās pēdējā piektajā setā izspēlējot pēdējos punktus uz vairāk-mazāk. No Latvijas labākie galda tenisisti  vīriešu konkurencē bija  pieredzējušais Georgijs Lobonosovs, kurš visai pārliecinoši uzvarēja 75+ vecuma grupā, grupā 70+ šoreiz nepārspēts palika Ilgonis Aželis no Jūrmalas, bet vecuma grupā 55+ uzvarēja Sergejs Čugunovs, vēl 40+ vecuma grupā vīriešiem pārliecinoši uzvarēja Viktors Tolkačevs, kurš Latvijas Galda tenisa federācijas reitingā pašlaik ieņem augsto 7.vietu. Vīriešu dubultspēlēs Latvijas pārstāvji bija labākie 50-59 vecuma grupā, kurā uzvarēja mūsu pieredzējušie galda tenisisti Juris Siliņš un Guntis Šēnhofs (skatīt raksta bildi, no kreisās - Juris Siliņš, Guntis Šēnhofs).

Savukārt sievietēm no Latvijas labākās bija Laimdota Jordāne, kura ieguva pirmo vietu 80+ vecuma grupā, 65+ vecuma grupā uzvarēja Ārija Ansveriņa, savukārt 60+  vecuma grupā nepārspēta palika Austra Birzniece, 55+ vecuma grupā uzvarēja Vera Eriksone, bet 40+ pārliecinoši uzvarēja Olga Kartuzova, kura pašlaik Latvijas Galda tenisa federācijas reitingā ieņem prestižo 1.vietu! Sieviešu dubultspēlēs vecuma grupā no 40-49 pirmo vietu izcīnīja Olga Kartuzova un Ina Jozepsone, bet vecuma grupā 60+ pirmo vietu ieguva mūsu Ārija Ansveriņa pārī ar Aldonu Žvinieni (LTU).

Jāatzīmē arī mūsu kaimiņvalstu galda tenisisti no Lietuvas un Igaunijas, kuri bija labākie daudzās vecuma grupās gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs. Labākie no Lietuvas vīriešu konkurencē šoreiz bija Jonas Piekautas (LTU), kurš uzvarēja  vecuma grupā 65+, vēl vecuma grupā 60+ uzvarēja pieredzējušais Povilas Bagužis (LTU), kurš arī pārī ar Valdemaras Lapinskas (LTU) plūca uzvaras laurus vīriešu dubultspēlē  vecuma grupā no 60-69. Vecuma grupā no 70-79 vīriešu dubultspēlē uzvaru izcīnīja Ramunis Budriūnas (LTU) un Jonas Juozaitis (LTU), kā arī Lietuvas galda tenisisti Arūnas Bendaravičius (LTU) un Rolandas Navickas izcīnīja uzvaru vīriešu dubultspēlē vecuma grupā no 40-49. Sievietēm 50+ vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Gražina Mikalauskienė (LTU), sieviešu dubultspēlēs vecuma grupā 50-59 pirmo vietu ieguva Gražina Mikalauskienė (LTU) un Sigita Jakubauskienė (LTU). Labākie no Igaunijas vīriešu konkurencē jāpiemin Leonhard Kasak (EST), kurš saņēma pirmo vietu vecuma grupā 80+, vēl vecuma grupā 50+ uzvaru svinēja pieredzējušais Harry Saar (EST), bet sieviešu konkurencē 70+ vecuma grupā pirmo vietu ieguva Helgi Sard (EST).

Šis XI Baltijas valstu veterānu čempionāts galda tenisā ir noslēdzies, bet ģērptuvēs pēc sacensībām jau tiek jautāts un runāts par nākamo, jau XII Baltijas valstu veterānu čempionātu galda tenisā. Tiekamies nākamajos galda tenisa svētkos!

Fotogrāfijas no XI Baltijas valstu veterānu čempionāta galda tenisā skatiet šeit: BVC-2011-Fotogrāfijas.

Visus XI Baltijas valstu veterānu čempionāta galda tenisā rezultātus skatiet zemāk pievienotajā dokumentā: BVC-2011-Rezultāti.