Noticis otrais Andra Priedīša piemiņai veltītais galda tenisa turnīrs veterāniem

01/10/2011

Tieši 1.oktobrī notika Andra Priedīša otrais piemiņas turnīrs. Šī diena raksturīga ar to, ka tieši 1.oktobris bija Andra dzimšanas dienas datums. Ja būtu, tad Andrim būtu 69 gadi. Vistuvākie galda tenisisti jau no rīta plkst. 9:30 pabija kapos, kur Andris apglabāts, bet jau 11:00 sākas turnīrs.
   Startēja 36 vīrieši un 5 sievietes. Dalībnieku skaits varēja būt lielāks, jo daļa jau bija pieteikušies startēt Lietuvas pilsētā Paņevežis, kur arī notika veterānu turnīrs, nākamajā dienā vēl turnīrs Alojā. Andra māsa Meta uzsvēra, ka nākamgad jau savlaicīgi jāsāk plānot, jo Andrim būtu apaļa jubileja – 70 gadi.

Sacensības notika visiem spēlējot kopā, vērtējums divās grupās vīriešiem, vienā grupā sievietēm. Atgādināšu, ka šogad kausi tika pasniegti divas reizes, tas reti gadās. Rīgas čempionāta laikā janvārī un tagad, tāpēc šogad ir divi šo kausu ieguvēji.

Sievietēm abās reizēs uzvarēja Olga Kartuzova, šajā reizē aiz sevis atstājot Āriju Ansveriņu un Irēnu Deksni.

Vīriešiem 40 – 53 vecuma grupā stabilu sniegumu parādīja, un nevienam neradot šaubas, uzvarēja Viktors Tolkačevs atstājot aiz sevis Oļegu Pļušču un Uģi Plikgalvi. Janvārī kausu izcīnīja Juris Siliņš.

Vīriešiem grupā 54 gadi un vecāki par uzvarētāju kļuva Sergejs Čugunovs, atstājot aiz sevis Gunti Šēnhofu un Vladimiru Balabanovu.

Daudzi izteica vēlmi, lai būtu dubultspēles. Tās arī notika vienā grupā un kausi šoreiz palika visiem pirmo triju vietu ieguvējiem personiskajā glabāšanā. Par uzvarētājiem dubultspēlēs kļuva Viktors Tolkačevs un Roberts Mirzojans, tālāk seko Rolands Tuls - Edvīns Griezne un Sergejs Čugunovs – Oļegs Pļuščs.

Pēc sacensībām un sacensību laikā labā gaisotnē tika pieminēts Andris sēžot pie kafijas galda. Daudzi spēlētāji viņu pazina, tāpēc varēja daudz ko interesantu pastāstīt. Kaut gan Juris Ogle nevarēja piedalīties spēlēs, toties bija labs sarunu biedrs pie galda. Paldies māsai Metai par kafijas galdu. Domāju, ka visi bija ļoti, ļoti apmierināti.